Podleský rybník

Cyklostezka vedoucí z Uhříněvsi k Podleskému rybníku je vhodná i pro začínající cyklisty, zvlášť pokud za malým cyklistou na odrážedle pochodujete s kočárkem. Celá trasa je sjízdná i s kočárkem, odrážedlem, koloběžkou či jen tak hezky pěšky. Pojďte si naplánovat výlet v Praze s dětmi.

Podleský rybník s dětmi

Podleský rybník najdete mezi Dubčí a Uhříněvsí, je to druhý největší rybník v Praze. Prý se tu koupával i prezident Masaryk, rybník totiž leží blízko zámku Koloděje, kde měl letní sídlo.  Kolem vede naučná stezka, která začíná v Dubči a končí za židovským hřbitovem v Uhříněvsi. Celá trasa naučné stezky Dubeč – Uhříněves je popsána TADY.

S dětmi v Praze: Podleský rybník
Výchozí bod procházky/projížďky:

Nejkratší trasa: z vlakové stanice Praha – Uhříněves (Linka S9 z Prahy – Hlavního nádraží, nízkopodlažní)

Středně dlouhá trasa: z Praha – Kolovraty (Linka S9 z Hlavního nádraží, nízkopodlažní, pak pěšky či na kole směr Uhříněves)

Nejdelší trasa: z Říčan (Linka S9 z Hlavního nádraží, nízkopodlažní, pak pěšky či na kole po cyklostezce směr Kolovraty, Uhříněves)

S dětmi v Praze: Podleský rybník
Podleský rybník

Kolovraty jsou poslední zastávkou na území Prahy, stačí vám bude Lítačka nebo jízdenka na 30 minut. Označení jízdenky musíte provést před vstupem do vlaku – už na začátku průchodu k nástupištím. Přeprava kol je v rámci Prahy zdarma. První a poslední vagóny jsou určeny k přepravě kol a kočárků. Přijedete-li do Kolovrat autem parkovat můžete u vlakové stanice Praha – Kolovraty.

POZOR! Kousek od vlakové zastávky směrem na Prahu (hned za kopečkem u parkoviště) nepřehlédněte krásné dětské hřiště. V létě je to ideální místo při čekání na vlak, neboť celé hřiště je ve stínu.

S dětmi v Praze: Podleský rybník
Cestou k Podleskému rybníku potkáte koně, jeleny, ovce, kačky.

Výlet k rybníku je nejkrásnější v létě, a to i přesto, že koupání zde v posledních letech vhodné není. Možná ještě tak na začátku léta. Ale nevadí, cílem cyklovýletu mohou být třešně, které zde rostou podél cyklostezky i tradiční samosběr jahod, který také sousedí s cyklostezkou. Na jaře i na podzim zde najdete cestou pár pěkných míst pro piknik.

Bistro Podlesák nabízí nejen příjemné posezení, ale i základní občerstvení. Připravené je i ohniště, kde si můžete opéct párky nebo grilovat klobásky.

S dětmi v Praze: Podleský rybník
Více info – Bistro Podlesák

Na opačné rybníku najdete vlek na wakebording, půjčovnu paddleboardů i pramic. MOLO bar navíc nabízí příjemné posezení i domácí limonády.

Info o samosběru jahod – TADY!
Info o třešních – TADY!

Trasa Uhříněves – Podleský rybník – Uhříněves v celkové délce cca 6, 5 km

Nepřehlédněte tipy na procházky Prahou s dětmi:

✓ Vyšehrad s dětmi ✓Mirákulum v Praze ✓ Svatomikulášská zvonice ✓ Jižní věž katedrály sv. Víta ✓ Karlovo náměstí ✓ Botanická zahrada PF UK ✓ Karlův most ✓ V Praze pro děti zdarma ✓ Šifrovačky zdarma ✓ Hostivařská přehrada ✓ Výlet vlakem v Praze: Kolovraty ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Národní muzeum s dětmi Po stopách Golema

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

Napsat komentář