Dlouhá noc muzejní myši

Chystáte-li se s dětmi do Národního muzea, pak rozhodně nevynechejte tuto knihu. Představí dětem svět, který běžnému návštěvníkovi zůstane utajen a zároveň je zásadně motivuje k návštěvě Národního muzea.

NÁRODNÍ MUZEUM S DĚTMI:

Dlouhá noc muzejní myši aneb v muzeu nemají živá zvířata co dělat!

Je to jediná kniha, která dětem přibližuje Národní muzeum. V rámci dobrodružné výpravy holuba jménem Emil a myšky Elvíry nenápadně seznamuje děti s nejznámějšími muzejními exponáty.

Holub Emil vletí do Národního muzea a je přistižen hlídačem panem Jonákem. Ven z muzea se mu snaží pomoci muzejní myš jménem Elvíra. Elvíra zná celé muzeum velmi dobře, neboť je z rodu muzejních myší po několik generací. Při útěku před hlídačem postupně seznamuje nejen Emila, ale i čtenáře s Národním muzeem a jeho sbírkami.

Pro společné čtení knihu ocení už předškoláci. Pro samostatné čtení je spíše vhodná pro pokročilejší čtenáře.

Knihu zvládnete přečíst v rámci jednoho večerního čtení na dobrou noc. Má 48 stran.

Moje sedmiletá dcera (v muzeu už byla minimálně 3x) po přečtení knihy potřebuje navštívit muzeum znovu. Musí se podívat nejen na tajné chodbičky a nově i do expozice nerostů. Škoda, že není víc takových knih.

Skladem v e-shopu Pražských zkratek.

Další tipy pro návštěvu Národního muzea s dětmi najdete i tady na webu.

Kam s dětmi v Praze: Národní muzeum
Ověřené tipy pro návštěvu Národního muzea – TADY!
Další tipy pro procházku Prahou:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

O Praze pro děti

Napsat komentář