Seznamte se s Českou národní bankou

Seznamte se s Českou národní bankou a v expozici plné interaktivních prvků a her poznejte její roli v našem každodenním životě. V Návštěvnickém centru České národní banky si ověříte pravost bankovek ve své peněžence, zažijete jednání bankovní rady, roztočíte mozkové závity u zábavných kvízů a křížovek, vyfotíte se se zlatou stomilionovou mincí, která váží přes 130 kg nebo zkusíte si zvednout zlatou cihlu v hodnotě 17 000 000 Kč.

Návštěvnické centrum České národní banky

Návštěvnické centrum ČNB vám odpoví na otázku, co má na starosti centrální banka a proč ji vlastně máme? Dozvíte se proč je inflační cíl cíl 2 %, jak rozhoduje bankovní rada a co můžeme udělat i my pro stabilitu finančního trhu. Máte z popisu pocit, že Návštěvnické centrum ČNB není pro děti? Naopak! Ten, kdo expozici připravoval na rodiny s dětmi nezapomněl.

PRAŽSKÉ ZKRATKY - Kam s dětmi v Praze? Návštěvnické centrum ČNB (zdarma v Praze)

Připravili stopovací hru v podobě pracovního listu, který vám hravou formou pomůže projít expozicí Za měnou v přízemí. Mladší školáci ocení pomoc rodičů nebo starších sourozenců. Devítiletá dcera byla u některých úkolů na hraně, ale za pomocí starší sestry hru dokončila a trezor se jí podařilo otevřít.

Expozice obsahuje řadu hravých úkolů, které moji nejmladší naopak nadchly.

PRAŽSKÉ ZKRATKY - Kam s dětmi v Praze? Návštěvnické centrum ČNB (zdarma v Praze)

Nabízená komentovaná prohlídka s průvodcem není vhodná pro děti na prvním stupni. Průvodce je skvělý, ale samotné téma je natolik komplikované, že komentovanou prohlídku doporučuji pro děti na druhém stupni ZŠ, a to spíš 13+.

PRAŽSKÉ ZKRATKY - Kam s dětmi v Praze? Návštěvnické centrum ČNB (zdarma v Praze)

Druhá expozice „Lidé a peníze“ se nachází v prostorách historického trezoru  a mapuje naši měnovou historii od jejích prvopočátků až do současnosti.

Děti nadchne připravená pátrací hra Odhal padělatele. Školáci ji zvládnou i bez pomoci rodičů.

V této expozici si prohlédnete zlatou stomilionovou mincí, která váží přes 130 kg, zkusíte si zvednout zlatou cihlu v hodnotě 17 000 000 Kč a zjistíte, jak vypadá 100 000 000 Kč v bankovkách.

Návštěvnické centrum ČNB nás mile překvapilo a rozhodně se musíme vrátit. Ani za 2,5 hodiny jsme s dcerami nestihly vše. Musím podotknout, že na Prahu je zde extrémně vstřícný personál. Slečny na recepci a průvodce dělají maximum, aby návštěva s dětmi byla příjemným zážitkem. Zatímco na jiných výstavách v Praze máte občas pocit, že návštěva s dětmi není vítaná, tady je to naopak. My se rozhodně vrátíme.

PRAKTICKÉ INFORMACE:

Adresa: Na Příkopě 28, Praha 1
Otevírací doba: Pozor, je zavřeno v pondělí a v neděli. Otevřeno mají od úterý do pátku od 9.00 do 17.00 a v sobotu od 10.00 do 18.00.
Nejbližší metro: Náměstí Republiky, Můstek
Nejbližší tramvajová zastávka: Náměstí Republiky – tramvaje č. 6, 26, 8, 15, 19, 12
Web
Vstup je zdarma.
Doporučený věk: 9+, ale se staršími sourozenci bych se nebála vzít i děti 8+ (jen opravdu počítejte s tím, že budou potřebovat vaší pomoc).
K dispozici jsou úložné skříňky. Nezapomeňte si vložit pár bankovek do kapsy, budou se vám v expozici hodit.
Návštěvnické centrum je bezbariérové.
Nejbližší kavárna s dětským koutkem: CACAO PRAGUE (V celnici 1031/4), Kampus Hybernská (Hybernská 4)

Kam pokračovat?

V okolí ČNB si můžete zahrát venkovní únikovou hru po stopách zločinců, kteří se snaží připravit lidi o peníze. Ve hře se setkáte s investigativním novinářem, který při přípravě nového článku narazil na tajnou korespondenci finančních podvodníků. Pomozte mu rozluštit šifry, které chrání přístupové kódy k dokumentům s podrobnými návody, jak se dostat k vašim penězům.

Návštěvnické centrum ČNB - Úniková hra


Časová náročnost: 60 minut
Kde: 2 km v okolí budovy ČNB
Za kolik: zdarma, potřebujete jen nabitý mobilní telefon
Více info – TADY!

Tipy na venkovní hry pro rodiny s dětmi v Praze – zdarma

O Praze pro děti - Nejkrásnější samolepky o Praze
Další tipy pro procházku Prahou:

Kalendář – Kam v Praze s dětmi?Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze pršíHravé procházky pro rodiny s dět

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze

Napsat komentář