Tipy na vyzkoušené solné jeskyně v Praze

Pokud hledáte inspiraci, jak oživit zimní měsíce a zároveň nabídnout svým dětem nezapomenutelný zážitek, možná je čas zamířit do solné jeskyně. Tento jedinečný výlet nabízí nejen zábavu pro vaše nejmenší, kteří se mohou radovat z přehrabování v krystalech soli, ale i příležitost pro vás k relaxaci a posílení zdraví. Zní to lákavě, že?

Předtím, než se vydáte na tento nevšední výlet, je dobré mít na paměti několik užitečných tipů:

  • Doporučuji brát si náhradní ponožky. Pro sebe i pro děti – v jeskyni je vlhko. Zároveň nesmíte být během pobytu v jeskyni bez ponožek.
  • Nasvačte se a napijte se před začátkem pobytu v jeskyni – uvnitř se nekonzumuje.
  • Příliš se neoblékejte – tričko (lehká mikina) a kalhoty jsou ideální.
  • Vždy si dopředu přečtěte podmínku vstupu – někde vás dovnitř nepustí ani s malým nachlazením.
  • Při rezervaci si zkontrolujte, zda je vámi vybraný čas určený i pro pobyt s dětmi – většinou to bývá rozdělené.
  • Snažte se během pobytu z jeskyně neodcházet a vydržet zde celou dobu – většinou 45 minut.

Navštívila jsem s dětmi dvě solné jeskyně a ve zkratce shrnula mé dojmy. Ke každé jsem přidala i tip na kavárnu v blízkém okolí.

Solná jeskyně Letňany

Solný chrám v Letňanech je dle informací na jejich webu nejúčinnější solnou jeskyní v Praze. Bez problému se dovnitř dostane i s kočárkem, je zde bezbariérový přístup a kočárek je možné nechat v prostorné chodbě. V šatně je k dispozici přebalovací pult a umyvadlo, kde si pohodlně umyjete ruce před i po pobytu v jeskyni. Samotný pobyt trvá 45 minut. K dispozici jsou lehátka a pro děti spousta hraček a karimatky, na které můžete položit ty nejmenší děti. Komu by dítě dopřálo odpočinek, je k dispozici i deka na přikrytí.

Vstupné: 220 Kč, v ceně jsou až 2 děti mladší 6ti let
Permanentka – platí 3 měsíce, v nabídce na 5 nebo 10 vstupů
Multisport karta – ano

Pozor, platit se zde dá pouze hotově.

Pražské zkratky - Kam s dětmi v Praze? - Solne jeskyně v Praze
Po jeskyni do Press Cafe

Hned vedle Solného chrámu Letňany je moc fajn kavárna Press Cafe s výborným dětským koutkem, troufám si říct až hernou. Opět bezbariérová, sedět se dá případně i venku. K dispozici jsou hračky i pro nejmenší děti. V koutku si můžete přímo i sednout a vypít kávu, opravdu povedené! Pokud by vás nezaujalo Press Cafe, tak je zde na výběr ještě Cafe pilates, kde mají malé zázemí pro dětí. Zde je nutné počítat s tím, že na to nejsou primárně vybaveni, je to hlavně kavárna pro dospělé.

Pražské zkratky  - Kam s dětmi v Praze? Kavárna s dětským koutkem v Praze
Solná jeskyně Zahradní město

Do solné jeskyně na Zahradním městě se s kočárkem dostanete pomocí výtahu. Na toaletě a v šatně je k dispozici dětské prkýnko a stupínek. V šatně je přebalovací pult, křesílka pro děti a pár hraček na zkrácení času než vás pustí dovnitř. Uvnitř jsou také k dispozici různé druhy hraček a lehátka.

Vstupné: 199 Kč + jedno dítě do 9,99 zdarma (miminka do 1 roku jsou vždy zdarma)
Permanentka: 3 varianty na 5, 8 nebo 11 vstupů
Multisport karta – ano

Pozor, platit se zde dá pouze hotově.

Pražské zkratky - Kam s dětmi v Praze? Solná jeskyně v Praze
Po jeskyni do Jasmínky

Na Zahradním městě doporučím Jasmínku – kavárnu s herničkou. Moc hezky vybavená, je lepší vyrazit s nosítkem – kavárna je v patře (případně je k dispozici kočárkárna, která se zamyká). Platí se zde vstupné – děti do 1 roku 40 Kč, nad 1 rok 85 Kč. Prostor herny je tu velkorysý, jedna část je spíš taková malá dětská tělocvična.

Mezi solnou jeskyní a kavárnou dokonce funguje vzájemné výhodné vstupné. Více informací najdete tady. Pokud chcete ušetřit doporučuji vyzkoušet a pak koupit permanentku.

Tip Pražských zkratek:
Pokud chcete ušetřit ještě víc, podívejte se na zajímavé slevy na solné jeskyně.

Tento článek pro vás napsala Ivana, máma tříletého rošťáka a malého miminka. Neradi sedí sami doma, ale naopak rádi objevují a poznávají nové kamarády. Ideálně, když je to nestojí moc peněz a zbyde jim na další dobrodružství:) Aktivity rádi střídají, takže se můžete těšit na tipy na výlety do přírody, sportovní akce, ale i výstavy, koncerty a další kulturní akce.


Další tipy pro procházku Prahou:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší ✓Hravé procházky pro rodiny s dětmi
Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze

Napsat komentář