Advent a Vánoce mimo centrum Prahy

Nebaví vás tak jako mě s dětmi navštěvovat vánoční trhy v centru, kde je spousta lidí a zbytečných lákadel? A vlastně to celé má ke klidné a hezké atmosféře adventu daleko? Ukážu vám pár tipů, jak strávit hezké chvíle s dětmi mimo ruch města.

Zámecký areál Ctěnice

Oblíbené výletní místo nejen pro cyklisty mě velice mile překvapilo i teď v čase adventu. Každý adventní víkend zde pořádá Muzeum hlavního města Prahy – Zámecký areál Ctěnice nějakou akci pro děti i dospělé.

Nadcházející víkend to bude v sobotu 16. 12. akce Skleněné Vánoce. Designérka šperků zavede vás i vaše děti do tajů sklářského řemesla. Celý zámecký areál navíc zdobí krásné velkoformátové světelné dekorace.

Pražské zkratky - Kam s dětmi v Praze? Advent a Vánoce mimo centrum Prahy

Pokud to počasí dovolí nenechte si ujít dětské hřiště, které je v zámecké zahradě. Pokud jsou vaše děti milovníci koní lze se po domluvě s personálem podívat i do stájí, které se nachází v zadní částí zámeckého areálu.

Kde se občerstvit?

Můžete sem s klidným svědomím vyrazit i přes oběd – moc dobře se najíte v Bistru Na zámku, kde mají krásnou výzdobu a na adventní neděle tam obsluhuje Ježíšek/Santa/nechám na vás. Doporučuji vyzkoušet jejich belgické hranolky a vafle. Otevřeno mají i na Štědrý den. Bistro je bezbariérové, konzumovat lze i teď v zimě venku před bistrem.

Kam s dětmi v Praze? Advent a Vánoce mimo centrum Prahy

Jak se do Ctěnic dostanete?

Autobusová zastávka Ctěnický zámek, bus č. 159 staví přímo před zámkem (jede z metra Letňany, cesta trvá 14minut, je lepší cestu naplánovat, intervaly jsou delší).

Samozřejmě se lze dopravit autem. Parkovacích míst je zde dostatek.  Parkovat se dá před areálem nebo přímo v něm.

Vstup:
děti do 6 let zdarma, nad 6 let snížené vstupné
dospělý – pokud půjdete na akci Skleněné Vánoce vstup je 70 Kč

Otevírací doba:
říjen–duben:
pátek–neděle 10.00 –18.00 hod.

Kouzelné náměstíčko Čakovice

Pokud budete autem, doporučuji děti vzít ještě do Čakovic a ukázat jim místní Kouzelné náměstíčko. O Vánocích bude před kostelem Sv. Remigia instalován betlém.

Pražské zkratky - Kam s dětmi v Praze? Advent a Vánoce mimo centrum Prahy

Pokud máte raději cukrárnu, tak doporučuji navštívit Sladkou dílnu, která je pár kroků od Kouzelného náměstíčka. Je bezbariérová a má dětský koutek. I tady si advent hezky a v klidu užijete.

Pražské zkratky - Kam s dětmi v Praze?

Doporučuji zaparkovat na náměstí Jířího Berana a dojít ke kostelu pěšky – je to cca 5 minut chůze.

Veřejnou dopravou pak lze například autobusem na zastávku Čakovický zámek (např. bus 136 z metra Letňany).

Návštěvu Čakovic je možné spojit ještě s procházkou zámeckého parku, který je hned u autobusové zastávky. Všechny uvedené výletní cíle jsou od sebe pár kroků.

Veřejná kluziště – různě po Praze

Mým dalším oblíbeným výletním místem v tomto období je kluziště v Grébovce. Tam už bývá více lidí, doporučuji navštívit ve všední den. Děti do 6ti let mají vstup i půjčovné bruslí zdarma. Doprovod neplatí. 0bčerstvit se je možné se hned vedle kluziště v kavárně Pavilon Grébovka nebo využít širokou nabídku Vršovic (výborné zákusky si dáte například v Puro Gelato, pár minut od Grébovky).

Pražské zkratky - Kam s dětmi v Praze? Adventní zpestření mimo centrum Prahy

V Praze se takto bruslí na několika místech a budou otevřená i po skončení adventu. Přehled kluzišť je k dispozici například v kalendáři Pražských zkratek nebo na mapě Pražských zkratek – Bruslení v Praze.

Tento článek pro vás napsala Ivana, máma tříletého rošťáka a malého miminka. Neradi sedí sami doma, ale naopak rádi objevují a poznávají nové kamarády. Ideálně, když je to nestojí moc peněz a zbyde jim na další dobrodružství:) Aktivity rádi střídají, takže se můžete těšit na tipy na výlety do přírody, sportovní akce, ale i výstavy, koncerty a další kulturní akce.

Další tipy pro procházku Prahou:

Vánoční divadlo pro děti ✓Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší ✓Hravé procházky pro rodiny s dětmi

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze!

Napsat komentář