Kam vyrazit s dětmi na Halloween?

Na přelomu října a listopadu se v Praze koná řada zajímavých akcí ve znamení Halloweenu a Dušiček. Pojďte se inspirovat a vyberte si akci pro děti podle vašich představ. Na výběr máte hned z několika strašidelných stezek.

FB album Halloween, Dušičky, Lampionové průvody 2021

(odkaz přímo na akci je pod datem)

Kam v Praze s dětmi: Halloween

Čtvrtek 21. října – Halloween v areálu Cukrkandl
Pod záštitou Prahy 12 se koná Halloween pod komínem v areálu Cukrkandl. Připraveny budou nejen dýně k vydlábání, ale i špekáčky na opékání.

Pátek 22. října – Halloweenské odpoledne „Strašidelná zahrada
Pojďte se bavit, bát i smát, se strašídýlky si hrát.Těšit se můžete na známá strašidla i zábavná stanoviště v areálu DDM Stodůlky.

Neděle 24. října, SquashPoint – Dýňování – příprava na Halloween
Dlabání dýní, malování na obličej i výtvarná dílna vás čeká v areálu SquashPointu v Praze 4.

Úterý 26. října, Roztocký háj – Halloweenská stezka
Pojďte si projít strašidelnou stezku, která povede Roztockým hájem! Nečekejte ale noční bojovku se strašením a lekáním dětí. Na této stezce na vás budou čekat úkoly a sbírání razítek do hrací karty. A na konci…vás možná čeká odměna! 

Středa 27. října, Čakovice – Po stopách strašidel
Vydejte po stopách strašidel a duchů v Čakovicích, kde na vás čeká několik stanovišť s různými úkoly.

Neděle 31. října, DDM Modřany, pobočka Hermannova – Halloween
Pojďte zjistit, zda máte pro strach uděláno a projděte strašidelným Domečkem. Dýně, strašáci, kostýmy, spousta světýlek a dětský smích kam jen ucho doslechne! Zvládneš-li cestu bez zaváhání, vyřežeš si na konci krásnou dýni, kterou si odneseš jako odměnu.
14:30-16:00 Strašidelné komnaty pro mladší účastníky (4-8 let)
16:15-17:45 V komnatách jsou velmi obávaná strašidla (7-10 let)
18:00–19:30 V komnatách padne tma a skryje ta nejobávanější strašidla (9-12 let)

Víkend 30. až 31. října, Zahrady pod Pražským hradem – Dušičky pod Pražským hradem
Zapálit svíčku na památku svých blízkých můžete přijít do Zahrad pod Pražským hradem. Na chvíli se zastavit a zavzpomínat tak můžete v unikátní atmosféře s výhledem na pražské panorama. Nejen v sobotu, ale i v neděli zahrady osvítí lampy, louče i svíčky. Více o historii zahrad se dozvíte na připravených komentovaných prohlídkách s odborným výkladem, v čase 17.00, 19.00 a ve 20.00 hodin.
Neděle 31. října 2021, Botanická zahrada Praha – Halloween
Těšit se můžete na strašidelnou atmosféru, příšerky, duchy a dýně, kam se podíváte. Malí i velcí návštěvníci si budou moci vyzkoušet dlabání a tvoření z dýní, nechat si strašidelně pomalovat obličej, užít hudební vystoupení, či vyzkoušet lukostřelbu. Dýně si můžete koupit přímo v zahradě. Pro děti budou do setmění připraveny soutěže a záludné úkoly. Vyvrcholením akce bude lampionový průvod podvečerní botanickou zahradou.
Neděle 31. října, Karlín Market – Halloween v Karlíně
Připraveno je pro vás tradiční vyřezávání dýní, pohádku, živou muziku, kreativní dílny a malování na obličej. Ti z vás, co dorazí v maskách se mohou těšit na odměnu a celý den bude zakončen lampionovým průvodem.
Úterý 2. listopadu, Dušičkový průvod z Chodovské tvrze
Tradiční dušičkový průvod Jižním Městem z vyráží z nádvoří Chodovské tvrze a končí na hřbitově. Před průvodem se můžete těšit na výrobu lampionů ve výtvarné dílně, která bude otevřena už od 16:00 ve velkém sále Chodovské tvrze. Vstup zdarma. 

Středa 3. listopadu, DDM Slezská – Addamsova rodina
Rodina ADDAMSŮ vás srdečně na HALLOWEENSKÉ veselí! Výtvarné tvoření, sportovní aktivity a i vše ostatní si s vámi užije Morticie, Gomez, Fester, Wednesday a další. Vstup je zdarma.

Sobota 6. listopadu, Libeňský zámek – Dušičkový večer na zámku
Dušičkový večer se odehraje na Libeňském zámku. Jeho součástí jsou prohlídky zámku se strašidly a tvořivé dílny pro děti na zámeckém nádvoří. Vstup je zdarma.

Víte o další akci? Sdílejte svůj tip v komentáři.

Další tipy pro procházku Prahou:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

Kam v Praze s dětmi

Víte, že každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti?

Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze.

Napsat komentář