První dětské knihy o Praze

Inspirovat k procházce Prahou můžete díky tématickým leporelům už nejmenší batolata. Ty nejkrásnější leporela najdete právě v našem seznamu.

PRVNÍ ČTENÍ O PRAZE PRO NEJMENŠÍ DĚTI

  ►  ► Pro děti ve věku 0 až 4 roky

Praha pro malé vypravěče je velkoformátové leporelo pro nejmenší děti. Podpoří nejen jejich slovní zásobu, ale prostřednictvím celostránkových ilustrací je seznámí s místy, které pak při procházce Prahou můžete spolu navštívit.

Věřte, nebo ne, ale tohle leporelo bude vyprávět při každém čtení jiný příběh.

Dětské knihy o Praze
Nyní v akční ceně 159 Kč na eshopu Pražských zkratek – TADY!

Kdo vodí koně po pěší zóně? je básnické leporelo staršího vydání, které dnes už seženete jen v knihovně či v antikvariátech. Byla by škoda jej minout, nejen kvůli veršům, ale také celostránkovým ilustracím Prahy.

Více o knize u nás na webu TADY!

Kolala petřínská je třetí svazek edice Mikroliška. Jsou to pohádky do kapsy nebo do kabelky vhodné zejména na cesty, do čekáren a tam, kde je třeba mít po ruce něco ke čtení a prohlížení.

Když se při procházce po Petříně ztratí malá koala, je to samozřejmě pro Lídu velké neštěstí. Naštěstí si její maminka nezoufá a vypráví Lídě i čtenářům o tom, jak velkolepou budoucnost má ztracená koala před sebou.

PRAHA HA HA! je velkoformátové knížkové leporelo s dvoustránkovými barevnými ilustracemi z prostředí Prahy. Hledací knížka seznámí děti s nejznámějšími budovami a lidmi, děti pobaví komické situace i řada detailů.

leporelo o Praze
O knihu si můžete zasoutěžit u nás na webu – TADY!

Pražský hrad a jeho tajemství to jsou prostorové obrázky z Pražského hradu obklopené krátkými texty, které vypráví o vyhánění pohanských bohů a zakládání prvních křesťanských kostelů, o králích a jejich strastech, o rytířích, dvorních dámách, alchymistech, strašidlech a o dalších obyvatelích tohoto nadmíru zajímavého místa.

Více o knize – TADY!

Prostorové leporelo Příběhy z tajemné Prahy provede děti minulostí, pověstmi a pohádkami našeho hlavního města. Podíváte se na Karlův most, Židovské Město, Pražský hrad,  Žižkov, Malou Stranu a Staré Město. Průvodci příběhů na šesti nádherných prostorových obrázcích jsou pohádkové bytosti a také naši slavní panovníci a jejich poddaní. Vše je doplněno vtipnými komiksovými dialogy.  

Více o knize – TADY!

Velkoformátové leporelo Pojďme objevovat Česko seznamuje děti s celou Českou republikou, samotné Praze jsou věnovány dvě dvojstranny.

Více o knize u nás na webu – TADY!

Pro starší děti najdete zajímavé knižní tipy TADY!

Plánujete rodinný výlet do Prahy, ale nevíte kde začít? Nechcete ztrácet čas hledáním na internetu?
Mám pro vás řešení – pomůžu vám naplánovat váš výlet s dětmi do Prahy. Vypracuji vám itinerář na míru podle vašich představ.

Zajímají vás ověřené tipy kam v Praze s dětmi? 
Postupně zde přidávám tipy na výlety s dětmi, které vám zpestří odpoledne i celý den v Praze. Sledujte Pražské zkratky na Instagramu a buďte první, kdo se o nich dozví.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
UTAJENÁ DĚTSKÁ HŘIŠTĚ V CENTRU PRAHY – NÁRODNÍ MUZEUM S DĚTMI – ZDARMA V PRAZE – KARLŮV MOST S DĚTMI – ČTEME DĚTEM O PRAZE – VYŠEHRAD S DĚTMI – NEJDELŠÍ SKLUZAVKA V PRAZE