Víkendové tipy, kam vyrazit s dětmi v Praze a okolí

Lámete si hlavu, kam vyrazit s dětmi tento víkend v Praze? Už nemusíte.

POZOR ZMĚNA: Aktuální víkendové tipy budou od této chvíle zařazeny v kalendáři Pražských zkratek.

📧 Uvítáte pravidelnou dávku inspirace přímo na váš e-mail? Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový Zpravodaj o Praze pro děti. Přidejte se k více než 4100 čtenářů a přihlaste se k jeho odběru.

O Praze pro děti - Pražské zkratky

Stále aktuální tipy z minulých víkendů:

V pátek 28. října 2022, v den 104. výročí založení Československa, bude Armádní muzeum Žižkov otevřeno po více než čtyři roky trvající rekonstrukci pro veřejnost. Na návštěvníky čekají zcela nové expozice ukazující vojenské dějiny českého prostoru od nejstarších dob po dnešek, a to na ploše více než 5 000 metrů čtverečních.

V jedné z Petschkových vil v Praze-Bubenči bylo otevřeno Muzeum literatury.

Pražské zkratky: Víkendové tipy, kam vyrazit v Praze s dětmi
Více info – TADY!

Plánujete procházku v okolí Karlova mostu? Inspiraci a tipy pro rodiny s dětmi najdete v novém e-průvodci, který je v prodeji v e-shopu Pražských zkratek. Je ve formátu PDF a obsahuje nejen omalovánku, ale i tipy, co ukázat dětem na mostě i v okolí, hravé úkoly pro děti i praktické tipy pro rodiče.

Víte, že Pražské zkratky mají na Facebooku KALENDÁŘ UDÁLOSTÍ, kam pravidelně přidávají tipy na zajímavé akce pro rodiny s dětmi v Praze a okolí?

Seznamte se s Českou národní bankou a v expozici plné interaktivních prvků a her poznejte její roli v našem každodenním životě. V Návštěvnickém centru České národní banky si ověříte pravost bankovek ve své peněžence, zažijete jednání bankovní rady, roztočíte mozkové závity u zábavných kvízů a křížovek, vyfotíte se se zlatou stomilionovou mincí, která váží přes 130 kg nebo zkusíte si zvednout zlatou cihlu v hodnotě 17 000 000 Kč. Pozor, centrum je během víkendu otevřeno pouze v sobotu od 10.00 do 18.00. V neděli je zavřeno.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze: Víkendové tipy, Návštěvnické centrum ČNB
Více o Návštěvnickém centru ČNB najdete u nás na webu – TADY!

Nejspíš se vám budou hodit i další tipy, když v Praze prší.

Nejen v září, ale pravidelně celý rok připravuje Hravá Praha zajímavý program pro rodiny na různých místech v centru Prahy. A jak už jejich název napovídá, vše je hravou formou. Díky nim zažijete Prahu všemi smysly. Tuto neděli je na programu Rychlovka na Karlově mostě a bojovka. Rezervace je nutná předem.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze: Víkendové tipy
Více info – TADY!

Staňte objeviteli a vydejte se na cestu Za pokladem ztraceného města. Zámecké sklepení Chvalského zámku se promění v interaktivní ztracené město, kde si pomocí hlavolamů, rébusů, her i úkolů procvičíte bystrost, logické myšlení, paměť, kombinační schopnosti, týmovou spolupráci i trpělivost. A bude-li vaše mise úspěšná, objevíte i slibovaný poklad! Interaktivní herna bude otevřena od 27. srpna do 20. listopadu 2022, denně od 9 do 18 hodin. 

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze: Víkendové tipy
Více info – TADY!

Schovat před deštěm se můžete i v Novomlýnské vodárenské věži. Cestou do nejvyššího patra si můžete prohlédnout výstavu Praha hoří! Pomocí multimediálních prvků vás výstava seznámí s úlohou vodárenských věží, tematikou ohně nebo příběhy pražských hasičů. Výstava zaujme dospělé i děti ve školním věku, nebála bych se vzít i předškoláka. Navíc z věže je krásný výhled na Prahu.

Výstava zaujme dospělé i děti ve školním věku, nebála bych se vzít i předškoláka. Navíc z věže je krásný výhled na Prahu. I zde, stejně jako na věži Staroměstské radnice, platí akce Ranní sleva: 50 % ze vstupného každý den vždy první hodinu po otevření, tj. v době od 10.00 do 11.00 hod. (pondělí až neděle). Během víkendu se navíc konají komentované prohlídky, které jsou již zahrnuty v ceně vstupenky.

Kam s dětmi v Praze: Praha hoří! Novomlýnská vodárenská věž
Více info – TADY!

Vyšehrad s dětmi

Chcete, aby se obyčejná procházka na Pražský hrad proměnila v objevitelskou výpravu, která bude vaše děti bavit? Mám pro vás 8 tipů pro návštěvu Pražského hradu s dětmi. Nezapomněla jsem na knihy, mapu, šifrovačku i nejbližší dětské hřiště. Těchto 8 tipů vám pomůže projít areálem Pražského hradu svým vlastním tempem, bez průvodce a zároveň se i něco zajímavého dozvědět o historii dávné i nedávné. ►►► Pražský hrad s dětmi

Z Uhříněvsi se můžete vydat nejen na kole, ale i hezky pěšky k Podleskému rybníku. Bistro Podlesák má připravené ohniště, kde si můžete opéct párek či klobásu. ►►►Trasa k Podleskému rybníku

Vyšehrad může být cílem rodinného výletu v každém ročním období a vždy můžete spolu s dětmi objevit „něco“ nového. Nevěříte? Pojďte zjistit, proč potřebujete na procházku na Vyšehrad svíčku, zápalky i čelovku. ►►►Vyšehrad s dětmi

Každou neděli (12:00-15:00) si můžete užít parádní brunch v Mama Shelter Prague s neomezeným bufetem (předkrmy a dezerty), hlavními jídly a neomezenou konzumací piva, vína i tří druhů koktejlů (v rámci balíčku 2). Pro děti je připravený nehlídaný dětský koutek. ►►►Mama Shelter Prague.

V neděli můžete vzít děti od 4 let na představení Anička a Nebešťánek 3 do Planetária ve Stromovce.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze: Víkendové tipy
Více info ►►► TADY!

Venkovní hry pro rodiny s dětmi dostupné zdarma v Praze

Jen kousek od Karlova náměstí najdete v centru Prahy oázu klidu a ticha. Exteriéry Botanické zahrady PF UK jsou veřejnosti celoročně přístupné zdarma. Chcete-li nechat proběhnout v centru města dvouleťáka či naopak potřebujete klidné místo pro uspávání dítka v kočáru, pojďte nahlédnout. ►►►Botanická zahrada PF UK

Objevte nové dětské hřiště s vodními prvky v Prokopském údolí. Nově vybudované hřiště je v kopci, kde se nachází kaskádovitý potůček s hrázemi. Děti si nahoře sami napumpují vodu, která pak stéká do Dalejského potoka. Kromě toho jsou tu k dispozici skluzavky a různé další prvky, které mohou děti zdolávat. Hřiště je veřejné, neplatí se žádný vstup a je hned naproti stánku s rychlým občerstvením U Prokopa.

Mapa

Stáhněte si zdarma aplikaci do chytrého telefonu a vydejte se na procházku Prahou. Poznáte zajímavá místa v rámci celé Prahy a zažijete spoustu zábavy. Tip Pražských zkratek: Vydejte se na trasu Skrytých příběhů, která dětem přiblíží operaci Anthropoid.

Seznam dalších šifrovaček a venkovních her pro rodiny s dětmi, které jsou v Praze dostupné zdarma nebo za minimální poplatek

Kolik „obyvatel“ má Praha? Tvůrci oceňovaného filmu Planeta Česko se tentokrát vydali na výpravu do betonové džungle hlavního města. Vedle nás lidí tu žijí nečekaní zvířecí sousedé, jejichž každodenní dobrodružství filmaři zaznamenali díky nejmodernějším technologiím z výjimečné blízkosti. Kde se v Praze vzali majestátní mufloni? Co si počne slípka zelenonohá, které nutrie bere možnost ke hnízdění? Do jaké zimní skrýše se na Petříně schová roztomilý plch? A co roháč, najde svou partnerku v nočním reji zahradní restaurace? Vydejte se na vzrušující výpravu pro celou rodinu za desítkami dalších zvířecích hrdinů, kteří tajně žijí v naší metropoli.►►►Kam do kina na film Planeta Praha

Objevte údajně nejdelší skluzavku v Praze!

Seznamte se s městskou přírodou a vydejte se do světa stromů. Stromová stezka je venkovní hra pro celou rodinu na letní měsíce. Co vás čeká? Městská knihovna v Praze připravila 15 tras v blízkosti poboček a zábavné putování za poznáním.►►►Letní stromová stezka

Tipy na venkovní hry pro rodiny s dětmi v Praze

Na kole, odrážedle nebo hezky pěšky si udělejte výlet rybníku Marvánek v Říčanech. Pojďte se podívat, co vše můžete vidět a zažít během tohoto výletu s dětmi. ►►►Tip na víkend v Praze s dětmi č. 10

Pražské zkratky: Víkendové tipy pro rodiny s dětmi v Praze a okolí

Prozkoumejte společně s dětmi Jižní zahrady Pražského hradu.

Projděte se podél Vltavy do největšího lanového centra pro děti v Praze.

Horké letní dny lákají k osvěžení, co takhle si udělat výlet vlakem jen kousek za Prahu? Víte, že v Říčanech najdete prvorepublikovou plovárnu Jureček? Kdysi ji navštěvoval i Oldřich Nový. Z Hlavního nádraží v Praze trvá cesta nízkopodlažním vlakem jen 30 minut.

Pražské zkratky - Kam s dětmi v Praze a okolí - Říčany - Plovárna Jureček
Více info najdete – TADY!

Objevte nové hřiště! Tento kopec pro cvrnkání kuliček najdete na sídlišti Dědina v Praze 6. Přesné místo – TADY! Nejbližší autobusová zastávka – Sídliště Dědina, autobus č. 191 z Anděla.

Kam s dětmi v Praze: Pražské zkratky - víkendové tipy: Francouzský trh
Další tipy, kam na hřiště najdete na webu – TADY!

Už jste jej s dětmi navštívili navštívili největší aquapark ve střední Evropě? Pokud ne, pojďte nahlédnout. Přidala jsem i praktický tip, jak se vyhnout frontě u pokladny.

Kam v Praze s dětmi: Aquapalace Praha , Když v Praze prší
Tipy pro rodiny s dětmi – TADY!

Tipy, kde v Praze najdete veřejná ohniště pomalu přibývají na webu – TADY!

Pražské zkratky: Víkendové tipy -  Kam na opékačku v Praze

Výhled z věže Staroměstské radnice stojí za to skoro v každém počasí. Netřeba se bát ani deště, naopak právě zde se můžete na chvíli schovat dešťovou přeháňkou.  Ochoz je zastřešený a součástí vstupenky je i prohlídka prostor Staroměstské radnice.

Kam s dětmi, když v Praze prší

Kam v Praze s dětmi: Staroměstská radnice, věž Staroměstské radnice
Více info – TADY!

Pojďte se spolu s dětmi na krátkou procházku po stopách pražského Golema.

PRAŽSKÉ ZKRATKY - Kam s dětmi v Praze - VÍKENDOVÉ TIPY, kam vyrazit s dětmi v Praze a okolí

Řada lidí procházejících se na Petříně míjí jen o pár kroků výjimečnou vyhlídku na Prahu. Díky nedostatečnému značení se tímto výhledem mohou kochat jen opravdoví znalci Prahy. Pojďte se spolu s dětmi k nim zařadit.

Kam s dětmi v Praze: Utajená vyhlídka
Utajená vyhlídka na Prahu – více info TADY!

Víte, kde najdete v Praze největší lanový komplex se skluzavkami? Láká vaše děti opičí dráha se spoustou překážek?

S dětmi v Praze: Zdarma v Praze pro děti: Areál Vltavanů
Více info o areálu – TADY!

Pořádně unavit děti, i když v Praze prší, se vám rozhodně podaří v největším trampolínovém centru v České republice. Připraveny jsou zde trampolíny pro školáky, ale i pro děti ve školkovém věku. Pojďte nahlédnout, co všechno tam mohou vyzkoušet děti v každé věkové kategorii.

Hop Aréna Čestlice
Více info – TADY!

Nejvyhledávanější turistické cíle v centru Prahy propojují na principu hop-on hop-offf trasy linek historických tramvají č. 41 a 42. Už jste se svezli? Více info – TADY!

Tipy, kam se s dětmi schovat před deštěm, najdete v článku Když v Praze prší.

Hledáte dětské hřiště v Praze, kde je trampolína zdarma k dispozici? Podívejte se na seznam veřejně dostupných trampolín v Praze.

Kam s dětmi v Praze: Trampolíny v Praze

Máte chvilku? Plánujte program v Praze s dětmi s předstihem.

Právě teď jsou v prodeji poslední vstupenky na vánoční představení Louskáček – Vánoční příběh v Národním divadle. Představení je vhodné i pro předškoláka.

Pro děti od 7 let bez váhání doporučuji vánoční představení ve Studiu Dva. Výpravný příběh Vánoční koleda, na motivy proslulé povídky Charlese Dickense bude neopakovatelným zážitek pro celou rodinu. Nechte se unést atmosférou a mystikou vánočního Londýna první poloviny 19. století. Stanete se svědky přeměny, vykoupení a nápravy mrzoutského nelidy a lakoty Scrooga v jedinečném podání Karla Rodena. V roli ducha Vánoc se objevuje Ivana Chýlková. Vstupenky už jsou v prodeji! ►►►Vánoční koleda

Tipy na vánoční představení pro rodiny s dětmi

Aktuální tipy na divadelní představení

Jak ušetřit v Praze? Tipy na slevové akce v Praze a okolí

Znáte Trojskou kartu? Je to zvýhodněná společná vstupenka do Zoologické zahrady hl. m. Prahy, Botanické zahrady hl. m. Prahy a Zámku Troja. Je v prodeji v pokladnách všech tří institucí. Vstupy nemusí být uskutečněny v jeden den – karta je platná od dubna do září.
Více info ►►► Trojská karta.

Máte Instagram? Užijte si s námi Prahu naplno skrze online obrázkovou galerii. Některé z nich jinde nenajdete. Tipy na slevové akce sdílím ve Stories. ►►►Instagram Pražských zkratek

Víte o speciální akci pro rodiny s dětmi v Praze? Sdílejte svůj tip v této facebookové skupině.

Líbí se vám tipy Pražských zkratek? Provoz portálu můžete podpořit nákupem v e-shopu Pražských zkratek, kde najdete to nejkrásnější o Praze nejen pro děti.