Panská zahrada s bludištěm

V Přírodním parku Říčanka, jednom z nejstarších parků v Praze, se nachází Panská zahrada s bludištěm. Tento park je skvělým místem pro piknik a odpočinek. Kromě parádního brouzdaliště a malého dětského hřiště tu najdete i přírodní bludiště. Je to ideální místo pro vyřádění batolat, která poté na čerstvém vzduchu v klidu prospí svůj poobědový spánek, zatímco vy si ve stínu na lavičce budete v klidu číst.

Praha – Dubeč: Panská zahrada

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze - Panská zahrada, Dubeč

Místní hřiště je vhodné spíše pro školkové děti. Ztratit se děti mohou v přírodním bludišti, které už bohužel nemá svou věž. Bosostezka už má bohužel své nejlepší časy dávno za sebou. Největším lákadlem však bude místní „brouzdaliště“.

Jedinou nedostatkem tohoto parku je absence kavárny či restaurace. Loni ještě fungovalo bistro U Požárníků hned na začátku cyklostezky směrem na Lítožnický rybník, ale letos (duben 2024) už tam opět nic není. Nedaleko autobusové zastávky najdete malé potraviny. Svačinu a dostatek pití tedy rozhodně s sebou!

Praktické informace:

Trasa je vhodná i pro sportovní kočárek, v blízkosti Lítožnického rybníku je to kousek nepříjemná cesta plná kamení, která může potrápit i začínající cyklisty. Přijet či přijít můžete po cyklostezce:

z nádraží Praha – Běchovice STŘED (kolem Lítožnického rybníku je to necelé 4 km)

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze - Panská zahrada, Dubeč
Celá mapa – TADY!

Aktuální situace duben 2024: Dochází k postupnému vylepšování cyklostezky až do Běchovic. Je tam pár krátkých problémových úseků, které nejsou ideální pro nejmenší děti. Ale je to jen pár metrů, které v pohodě přejdete vedle kola.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze - Panská zahrada, Dubeč

Trasa z Běchovic je od Lítožnického rybníku do mírně stoupajícího kopce.

Děti ve školním věku zvládnou trasu Uhříněves – Panská zahrada – Lítožnický rybník – Běchovice střed. Z nádraží Běchovice střed jezdí vlaky přes Dolní Počernice, Kyje, Libeň až na Masaryčku.

z Uhříněvsi (okolo Podleského rybníku)

►►►Tipy Pražských zkratek: Podleský rybník

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze - Panská zahrada, Dubeč
Celá mapa – TADY!

Nejbližší autobusová zastávka: Dubeč (111 ze Skalky)

Veřejné parkoviště je hned vedle vchodu.

Vstup je zdarma.

Hledáte další tipy, kam na cyklovýlet v Praze a okolí?

Pravidelně přidávám i aktuální tipy na Instagram Pražských zkratek.

Další tipy, kam vyrazit s dětmi v Praze:

Národní muzeum s dětmi ✓Pražský hrad s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

O Praze pro děti - Nejkrásnější samolepky o Praze

Napsat komentář