ADVENTNÍ VÝLET DO PRAHY

Plánujete výlet s dětmi do Prahy v prosinci? Shrnula jsem 10 ověřených tipů pro rodiny s dětmi, které se vám usnadní plánování adventního programu v Praze. Pojďte se inspirovat.

10 tipů pro adventní výlet s dětmi do Prahy

VÁNOČNÍ STROM – TRHY – RESTAURACE S DĚTSKÝM KOUTKEM – DIVADLO PRO DĚTI – VÝSTAVY BETLÉMŮ – LAMPÁŘ V DOBOVÉM KOSTÝMU – PLAVBA LODÍ – SILVESTROVSKÁ PROCHÁZKA PRAHOU – KALENDÁŘ AKCÍ – UBYTOVÁNÍ

Prohlédnout si vánoční strom na Staroměstském náměstí je tradice, která může být kvůli davům hektičtější než by se na adventní procházku slušelo. Nejkrásnější je za tmy, ale vánoční trhy na Staroměstském náměstí umí být už v odpoledních hodinách přelidněné. Využijte proto zkratku, která vás částečně zbaví davů na cestě na Staroměstské náměstí.

Vánoční strom na Staroměstském náměstí

Chcete-li se dětem ukázat vánoční strom a zároveň se vyhnout přeplněným uličkám, vejděte na Staroměstské náměstí z průchodu v Celetné.

výlet s dětmi do Prahy

Znáte tuto zkratku na Staroměstské náměstí?

Z ulice Železná (Karolinum, Stavovské divadlo) zahněte do ulice Kamzíková, pokračujte až na její konec, kde najdete pasáž vedoucí do ulice Celetná.

Zdroj: Google maps

Díky puntíkované trase se vyhnete ulici Železné i Celetné, které k příchodu na náměstí využívá většina návštěvníků Prahy.

Vánoční trhy nejsou jen na Staroměstském náměstí

Daleko klidnější atmosféru zažijete na vánočních trzích, které jsou na Náměstí Míru a Tylově náměstí (zastávka metra I.P. Pavlova). Na většině míst v Praze začínají vánoční trhy 30. listopadu a potrvají až do 6. ledna 2020.

výlet do Prahy s dětmi
Vánoční trhy na Náměstí Míru.

Kam na oběd s dětmi? V blízkosti Náměstí Míru je skvělá restaurace Vinohradský parlament, která má koutek i menu pro děti. A to není zdaleko vše! Rodiny s dětmi jsou tady opravdu vítané. Oceníte nejen omalovánky a pastelky ihned při příchodu, ale také rychlý servis. Doporučujeme rezervaci stolu předem.

Vánoční trhy v Praze

Plynové osvětlení se v Praze zapíná automaticky, ale během adventu vždy několik luceren rozsvěcí lampář.

Chcete potkat lampáře v dobovém obleku?

V době od 1.12. do 23.12. zde můžete v Praze potkat lampáře, který bude rozsvěcet plynové lampy pomocí dlouhé tyče. Vychází kolem 16,00 hod. z Křížovnického náměstí, přejde po jedné straně Karlova mostu a vzápětí se vrací po straně druhé. Celá akce trvá cca 15 minut.

Pražské zkratky - Kam v Praze s dětmi - Lampář na Karlově mostě

E-průvodce Karlův most s dětmi

Výstava betlémů

V kostele Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí se koná v době od 30. listopadu 2019 do 3. ledna 2020 výstava jménem Betlémy a vánoční tradice. Otevřeno mají denně od 10.00 do 18.00 hod. Vstupné pro dospělé je 50 Kč, pro děti 30 Kč.

Svou výstavu betlémů pořádá i Muzeum Karlova mostu. Pro rodiny s dětmi navíc připravili zvýhodněnou rodinnou vstupenku je možno uplatnit od pondělí do pátku 2. 12. – 23. 12. 2019 a 3. – 31. 1. 2020. Součástí vstupenky pro 2 +2 v ceně 790 Kč je i 45 minutová plavba na vytápěných lodích typu Vodouch s audio-výkladem a drobným občerstvením – perníkem a například svařeným vínem nebo čajem.

Lodě vyplouvají každý den od 10:30 do 17:00 hod. ze skrytého podzemního přístaviště Judita pod Karlovým mostem, kde nezapomeňte dětem ukázat novodobého Bradáče.

Více o plavbě: TADY!

Divadelní představení pro děti

Vstupenky na krásná divadelní představení pro děti máte šanci koupit i v průběhu celého prosince. Doporučujeme Divadlo Kampa, které má v repertoáru několik vánočních představení pro děti. Pohádka o zapomnětlivém andělíčkovi je vhodná pro děti ve věku 4 až 9 let.

Vánoční představení pro děti v Praze
O zapomnětlivém Psaníčkovém andělíčkovi – TADY!

Další tipy, kam vyrazit s dětmi v Praze najdete i v prosincovém Zpravodaji o Praze pro děti. Vychází 1. prosince.

Další tipy pro procházku Prahou:

Aktuální víkendové tipy pro rodiny s dětmiNárodní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze pršíHravé procházky pro rodiny s dětmi