ADVENTNÍ VÝLET DO PRAHY

Plánujete výlet s dětmi do Prahy v prosinci? Shrnuli jsme 10 ověřených tipů pro rodiny s dětmi, které se Vám usnadní plánování programu. Pojďte se inspirovat.

10 tipů pro prosincový výlet s dětmi do Prahy

VÁNOČNÍ STROM – TRHY – RESTAURACE S DĚTSKÝM KOUTKEM – DIVADLO PRO DĚTI – VÝSTAVY BETLÉMŮ – LAMPÁŘ V DOBOVÉM KOSTÝMU – PLAVBA LODÍ – SILVESTROVSKÁ PROCHÁZKA PRAHOU – KALENDÁŘ AKCÍ – UBYTOVÁNÍ

Prohlédnout si vánoční strom na Staroměstském náměstí je tradice, která je v posledních letech kvůli davům hektičtější než by se na adventní procházku slušelo. Nejkrásnější je za tmy, ale vánoční trhy na Staroměstském náměstí umí být už v odpoledních hodinách přelidněné. My však známe zkratku, která vás částečně zbaví davů na cestě na Staromětské náměstí.

Vánoční strom na Staroměstském náměstí

Chcete-li se dětem ukázat vánoční strom a zároveň se vyhnout přeplněným uličkám, vejděte na Staroměstské náměstí z průchodu v Celetné.

výlet s dětmi do Prahy

Znáte tuto zkratku na Staroměstské náměstí?

Z ulice Železná (Karolinum, Stavovské divadlo) zahněte do ulice Kamzíková, pokračujte až na její konec, kde najdete pasáž vedoucí do ulice Celetná.

Zdroj: Google maps

Díky puntíkované trase se vyhnete ulici Železné i Celetné, které k příchodu na náměstí využívá většina návštěvníků Prahy.

Vánoční trhy nejsou jen na Staroměstském náměstí

Daleko klidnější atmosféru zažijete na vánočních trzích, které jsou na Náměstí Míru a Tylově náměstí (zastávka metra I.P. Pavlova). Na většině míst v Praze začínají vánoční trhy 30. listopadu a potrvají až do 6. ledna 2020.

výlet do Prahy s dětmi
Vánoční trhy na Náměstí Míru.

Kam na oběd s dětmi? V blízkosti Náměstí Míru je skvělá restaurace Vinohradský parlament, která má koutek i menu pro děti. A to není zdaleko vše! Rodiny s dětmi jsou tady opravdu vítané. Oceníte nejen omalovánky a pastelky ihned při příchodu, ale také rychlý servis. Doporučujeme rezervaci stolu předem.

Vánoční trhy v Praze

Plynové osvětlení se v Praze zapíná automaticky, ale během adventu vždy několik luceren rozsvěcí lampář.

Chcete potkat lampáře v dobovém obleku?

V době od 1.12. do 23.12. zde můžete v Praze potkat lampáře, který bude rozsvěcet plynové lampy pomocí dlouhé tyče. Vychází kolem 16,00 hod. z Křížovnického náměstí, přejde po jedné straně Karlova mostu a vzápětí se vrací po straně druhé. Celá akce trvá cca 15 minut.

Výstava betlémů

V kostele Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí se koná v době od 30. listopadu 2019 do 3. ledna 2020 výstava jménem Betlémy a vánoční tradice. Otevřeno mají denně od 10.00 do 18.00 hod. Vstupné pro dospělé je 50 Kč, pro děti 30 Kč.

Svou výstavu betlémů pořádá i Muzeum Karlova mostu. Pro rodiny s dětmi navíc připravili zvýhodněnou rodinnou vstupenku je možno uplatnit od pondělí do pátku 2. 12. – 23. 12. 2019 a 3. – 31. 1. 2020. Součástí vstupenky pro 2 +2 v ceně 790 Kč je i 45 minutová plavba na vytápěných lodích typu Vodouch s audio-výkladem a drobným občerstvením – perníkem a například svařeným vínem nebo čajem.

Lodě vyplouvají každý den od 10:30 do 17:00 hod. ze skrytého podzemního přístaviště Judita pod Karlovým mostem, kde nezapomeňte dětem ukázat novodobého Bradáče.

Více o plavbě: TADY!

Divadelní představení pro děti

Vstupenky na krásná divadelní představení pro děti máte šanci koupit i v průběhu celého prosince. Doporučujeme Divadlo Kampa, které má v repertoáru několik vánočních předtavení pro děti.

Vánoční představení pro děti v Praze
O zapomnětlivém Psaníčkovém andělíčkovi – TADY!

Pohádka o zapomnětlivém andělíčkovi je vhodná pro děti ve věku 4 až 9 let.

Další tipy na vánoční představení najdete i u nás na webu.

Silvestr v Praze s dětmi

Zajímavým zpestřením posledního dne v roce může být tradiční silvestrovská procházka Strašidla na Hradčanech a Malé Straně.

Kam v Praze s dětmi?

Přehled nejzajímavějších akcí pro rodiny s dětmi v Praze najdete v našem kalendáři na FB. Upozorníme Vás na krásná divadelní představení, koncerty či výstavy.

Nestihnete výlet do Prahy v prosinci?

Naplánujte si v prosinci výlet do Prahy, rezervujte si ubytování v některém z pražských hotelů za speciální cenu 777 Kč, 999 Kč nebo 1111 Kč.

Noc hotelů je i v Praze – rezervace již v prosinci!

Svůj pobyt v hotelu si můžete rezervovat od 2. 12. 2019 v rámci akce NOC HOTELŮ, více info tady.

Navíc získáte slevu na vstupném do Staroměstské radnice s běžně nepřístupnými interiéry a hudebním překvapením za zdmi radniční kaple, dále do Pražského hradu, Národní galerie a dalších pražských památek nebo kulturních institucí.

Zajímavé tipy pro rodiny s dětmi najdete i u nás na webu.