Nejstarší zahrada v centru Prahy

Jen kousek od Karlova mostu se údajně nachází nejstarší zahrada v Praze. Její historie sahá až do středověku. Pro současné návštěvníky s dětmi má připraveno nejedno překvapení. Vojanovy sady jsou ideálním místem pro zastávku na cestě z Karlova mostu, pojďte nahlédnout.

VOJANOVY SADY S DĚTMI

Vstup do Vojanových sadů najdete z ulice U Lužického semináře. Pozor, je zakázán vstup se psy.

Kam s dětmi v Praze: Vojanovy sady
Vstup do Vojanových sadů je zdarma.

Malé dětské hřiště není jediným lákadlem pro zastávku, Vojanovy sady jsou proslulé svými pávy.

V zahradě bývá dostatek soukromí na uspání či kojení dítěte. Začínající chodci ocení dostatek prostoru pro první krůčky. Dětem tady můžete ukázat včelí úly, sluneční hodiny, pávy, kachny, jezírko. To vše nabízí Vojanovy sady jen pár kroků od Karlova mostu.

Kam s dětmi v Praze: Vojanovy sady

Najdete zde veřejné záchody i fontánu s pitnou vodou.

Kam s dětmi v Praze: Vojanovy sady
UTAJENÉ DĚTSKÉ HŘIŠTĚ KOUSEK OD KARLOVA MOSTU

Hřiště na břehu Vltavy ihned pod Karlovým mostem je známé. Málokdo z mimopražských návštěvníků, ale tuší, že jen pár kroků odsud je ve Vojanových sadech další dětské hřiště. Je malinké, ale pro malé školkáčky naprosto dostačující.

Kam s dětmi v Praze: Vojanovy sady

POZOR! Hřiště není chráněno stínem, v letním poledne zde bude nejspíš nesnesitelné horko.

Před odchodem na metro se zastavte ve Valdštejnské zahradě.

Další tipy na procházky Prahou s dětmi:

✓ Vyšehrad s dětmi ✓Mirákulum v Praze ✓ Svatomikulášská zvonice ✓ Jižní věž katedrály sv. Víta ✓ Karlovo náměstí ✓ Botanická zahrada PF UK ✓ Karlův most ✓ V Praze pro děti zdarma ✓ Šifrovačky zdarma ✓ Hostivařská přehrada ✓ Výlet vlakem v Praze: Kolovraty ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Národní muzeum s dětmi Po stopách Golema

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

Napsat komentář