Zdarma v Praze pro děti

Připravte dětem zábavný program, ze kterého budou nadšené nejen ony, ale i vaše peněženka. Mám pro vás řadu tipů na zážitky pro celou rodinu. Pojďte se inspirovat, co je možné zažít v Praze, aniž byste museli platit dětské vstupné.

NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM ČNB

Seznamte se s Českou národní bankou a v expozici plné interaktivních prvků a her poznejte její roli v našem každodenním životě.

Pražské zkratky - Kam s dětmi v Praze - Návštěvnické centrum ČNB (zdarma v Praze)
Více info – TADY!

V Návštěvnickém centru České národní banky si ověříte pravost bankovek ve své peněžence, zažijete jednání bankovní rady, roztočíte mozkové závity u zábavných kvízů a křížovek, vyfotíte se se zlatou stomilionovou mincí, která váží přes 130 kg nebo zkusíte si zvednout zlatou cihlu v hodnotě 17 000 000 Kč.

Pražské zkratky - divadelní představení pro děti zdarma v Praze
DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI ZDARMA

Hledáte tipy na víkendová divadelní představení pro děti ZDARMA? Podívejte se do KALENDÁŘE Pražských zkratek.

Obchodní centrum Lužiny (sobota)

Obchodní centrum Europark (neděle)

TRAMPOLÍNY V PRAZE

Víte, kde v Praze najdete veřejně dostupné trampolíny?
Podívejte se na můj seznam – Kam s dětmi v Praze na trampolíny.

Kam s dětmi v Praze: Trampolíny v Praze

AREÁL VLTAVANŮ 299

Areál Vltavanů 299 se nachází kousek od vlakového nádraží Praha – Braník. Otevřen je celoročně. V zimních měsících je denně otevřena kavárna s dětskou hernou.

S dětmi v Praze: Zdarma v Praze pro děti: Areál Vltavanů
Více o Areálu Vltavanů najdete na webu – TADY!
LEZECKÁ STĚNA

Na Fitness louce u Rokytky najdete lezeckou stěnu, která je určena pro děti ve věku 4 až 6 let. Hned vedle je venkovní posilovna i dětské hřiště pro školkáčky.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze? Zdarma v Praze pro děti
Kousek od stěny je vysočanské „Mirákulum“.

NÁRODNÍ MUZEUM

Vstup do Národního muzea (do všech jeho budov) mají děti do 15 let zdarma. Nejzajímavější je rozhodně Muzejní komplex (zahrnuje Novou i Historickou budovu Národního muzea). Inspiraci a tipy, jak se připravit na návštěvu muzea s dětmi najdete v článku Národní muzeum s dětmi.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze? Zdarma v Praze pro děti
Vstupné pro dospělého je 250 Kč.

PRAŽSKÝ HRAD

V rámci slavnostního zahájení turistické sezóny je den, kdy je zdarma vstup do objektů Pražského hradu. Ušetříte výraznou částku, neboť můžete navštívit: Starý královský palác s Vladislavským sálem, katedrálu sv. Víta, baziliku sv. Jiří, Rožmberský palác a Zlatou uličku se stálou expozicí. Loni byl tento den sobota 14. května. Poznačte si informaci do kalendáře a příští rok si v tomto čase pohlídejte zahájení sezóny.
►►►8 tipů pro návštěvu Pražského hradu s dětmi

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze? Zdarma v Praze pro děti
VEŘEJNÁ OHNIŠTĚ V PRAZE A OKOLÍ

Víte, kde v Praze jsou oficiální grilovací místa nebo veřejné ohniště? Připravila jsem seznam míst, kde můžete vzít děti na opékačku buřtů nebo marshmalownů.

NÁRODNÍ ZEMĚDĚLSKÉ MUZEUM

Vstupné do Národního zemědělského muzea je pro děti zdarma. Procházíte-li se po Letné, zastavte se v prvorepublikové zahradě s historickým kolotočem, altánkem a selským dvorkem s hospodářskými zvířaty. Vše je přístupné zdarma i dospělým, navíc si zde můžete na vychutnat doušek kávy, neboť děti budou mít o zábavu postaráno.

Únor 2022: Svačinu určitě s sebou, v budově muzea není žádná fungující kavárna či bistro.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze? Zdarma v Praze pro děti
JIŽNÍ ZAHRADY PRAŽSKÉHO HRADU

Prozkoumejte společně s dětmi Jižní zahrady Pražského hradu, shrnula jsem ověřené tipy pro rodiny s dětmi. Pojďte se projít vlastním tempem, bez průvodce a zároveň se pokochat krásou Jižních zahrad Pražského hradu.

Kam v Praze s dětmi - Pražský hrad s dětmi - Jižní zahrady Pražského hradu
Více o návštěvě s dětmi – TADY!
VYSOČANSKÉ MIRÁKULUM

Víte, kde najdete Mirákulum v Praze? Během letních prázdnin doporučujeme návštěvu v brzkých dopoledních hodinách, ideální místo na snídaňový piknik.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze? Zdarma v Praze pro děti
Více o tomto hřišti v Praze najdete TADY!
TOULCŮV DVŮR – FARMA S DOMÁCÍMI ZVÍŘATKY

V Toulcově dvoře se konají pravidelně zajímavé akce pro rodiny s dětmi. Více info: TADY!

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze? Zdarma v Praze pro děti

Areál  je přístupný veřejnosti zdarma denně od 8 do 18 hodin. Zdravá Jídelna je otevřena denně od 11:30 do 18 hod.

Ekocentrum PRALES – Pražské lesní středisko

Kousek od vlakové zastávky Praha – Kbely najdete areál Ekocentra Prales. Navštívit jej můžete v kterékoliv roční době a rozhodně se zde nebudete nudit. Ve spodním areálu se nachází farma s hospodářskými zvířaty a naučná stezka Cesta dřeva, která děti interaktivní formou seznámí se vznikem dřeva od semínka až po nábytek. Projít si můžete i bosou stezku vyplněnou přírodními materiály. V areálu se dále nachází nejen komunitní zahrada, ale i včelnice. Využít můžete i altán s ohništěm a malé dětské hřiště.

KRÁLOVSKÁ ZAHRADA

Zdarma je přístupná pro celou rodinu i Královská zahrada, kterou můžeme označit za nejkrásnější a nejvýznamnější zahradu ze všech hradních zahrad, která navíc nabízí neobvyklý výhled na areál Pražského hradu. A nejen to – poslechnete si Zpívající fontánu, zjistíte, kde bydleli českoslovenští prezidenti a objevíte kouzlo renesance.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze? Zdarma v Praze pro děti - Královská zahrada

Ve zkratce jsem shrnula, co při návštěvě Královské zahrady nepřehlédnout, i kterým směrem pokračovat na nejbližší hřiště ►►►Královská zahrada s dětmi

LETECKÉ MUZEUM KBELY

Celou sezónu, tj. od května do října je vstup zdarma do Leteckého muzea v Kbelích. V současnosti má ve sbírkách 275 letadel, z nichž téměř sto je vystaveno v krytých halách a 25 ve venkovních prostorech. Řada letounů patří ke světovým unikátům.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze? Zdarma v Praze pro děti
Více info o muzeu – TADY!
VALDŠTEJNSKÁ ZAHRADA

Valdštejnská zahrada je pro veřejnost přístupná zdarma od dubna do října, pondělí-pátek 7.30-18.00, víkendy a státní svátky 10.00-18.00, v období červen-září je otevřeno o hodinu déle. Pro školkáčky a malé školáky jsem ve Valdštejnské zahradě připravila hledačku Najdi a spočítej! Je připravená ke stažení zdarma – TADY!

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze? Zdarma v Praze pro děti - Valdštejnská zahrada
Více o Valdštejnské zahradě najdete u nás na webu – TADY!

Navíc v okolí Valdštejnské zahrady můžete hrát Skryté příběhy – pomocí aplikace v telefonu. Informace ke stažení zdarma – TADY!

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze? Zdarma v Praze pro děti

Z dalších Skrytých příběhů v Praze doporučujeme: Ukrytý Anthropoid i Kosmasovy ženy.

VYŠEHRAD S DĚTMI

Plánujete výlet s dětmi na Vyšehrad? Pojďte se inspirovat, shrnuli jsme ve zkratce ověřené tipy pro rodiny s malými i většími dětmi. Na Vyšehrad můžete vyrazit v každém ročním období a vždy spolu s dětmi objevíte „něco“ nového. Nevěříte? Pojďte zjistit, proč potřebujete na procházku na Vyšehrad svíčku, zápalky i čelovku.

ZAHRADA ANEŽSKÉHO KLÁŠTERA

Zahrada Anežského kláštera je celoročně přístupná zdarma. Domeček Františka Skály zaujme zejména menší děti. Nyní nově (červen 2022) funguje v zahradě i venkovní kavárna s posezením.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze? Zdarma v Praze pro děti - Zahrada Anežského kláštera
Více o zahradě Anežského kláštera najdete TADY!

Zahradami Anežského kláštera a okolím vás také provede hledačka – Zmizelá sousedství. Ta je připravená zdarma ke stažení – TADY!

BOTANICKÁ ZAHRADA UNIVERZITY KARLOVY – VENKOVNÍ EXPOZICE

Celoročně je vstup zdarma do venkovních expozic Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze? Zdarma v Praze pro děti - Botanická zahrada PF UK
Více o Botanické zahradě je u nás na webu – TADY!
Po stopách Golema

Kdo to byl golem, kterého dle pověsti zhmotnil slavný rabín Löw? Opravdu existoval ochránce pražských Židů? A pokud ano, kde on a jeho stvořitel vlastně žili? Pojďte se spolu s dětmi na krátkou procházku po stopách golema.

BOTANICKÁ ZAHRADA V TRÓJI

Každoročně od 1. listopadu do konce března je vstup zdarma na venkovní expozici Botanické zahrady v Tróji. Pozor! Při speciálních akcích se však vybírá vstupné.

Pražské zkratky: Kam s dětmi v Praze? Zdarma v Praze pro děti
Více info o Botanické zahradě v Troji – TADY!
NÁRODNÍ GALERIE PRAHA

Děti mají vstup zdarma do Národní galerie v Praze, dospělí mohou využít vstup zdarma během dnů volného vstupu. Více info – TADY!

ÚNIKOVKY – ŠIFROVAČKY – HLEDAČKY
PRO DĚTI ZDARMA V PRAZE

Baví Vás procházet městem podle plánku a nechat děti řešit zapeklité úkoly? Nakoukněte do našeho seznamu zdarma dostupných šifrovaček v Praze.

MHD PRO DĚTI V PRAZE JE ZDARMA

Děti do 10 let jezdí po Praze zdarma. Potkáte-li revizora, jejich věk prokazovat průkazkou s fotografií nemusíte Naopak děti od 10 do 15 let jezdí zdarma, pokud prokáží nárok průkazkou či kartou zaregistrovanou v systému PID.

Pravidelné tipy, jak ušetřit v Praze najdete i ve facebookové skupině JAK UŠETŘIT V PRAZE, SLEVY NA VSTUPNÉM, ZDARMA V PRAZE PRO DĚTI.

Další tipy na procházky Prahou s dětmi:

Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radniceTrampolíny v PrazeMirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách GolemaV Praze pro děti zdarma

Víte, že každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze.

Napsat komentář