Karlínská kasárna

Pokud hledáte útočiště v centru Prahy pro sebe i vaše děti, zkuste karlínská kasárna.  Potěší vás nejen dobrou dostupností – pár minut od metra B a C Florenc, tramvaje i autobusu a finanční nenáročností. Obě stanice metra na Florenci jsou navíc bezbariérové, takže kočárky nejsou problém.

S dětmi v Praze: Kasárna Karlín

Rozsáhlý areál bývalých kasáren začal sloužit svému účelu roku 1848, tehdy se jim říkalo Ferdinandova kasárna.  Svého času to byl největší objekt tohoto typu v Praze, který pojmul 2000 mužů. Historii mají opravdu pestrou – za druhé světové války sloužil pro potřeby wermachtu, během okupace zde nakrátko sídlilo vysílání nezávislého Československého rozhlasu a mnoho dalšího.  Od roku 2017 jsou dočasně používány jako multifunkční volnočasový areál.  Užijme si je, dokud můžeme!

Pražské zkratky: Kam v Praze s dětmi? Léto v Praze: Karlínská kasárna
Děti mají k dispozici velké pískoviště, houpačky i lezecká stěnu.

Tento opravdu originální prostor nabízí několik typů posezení, venkovní ohniště, letní i vnitřní kino, přes zimní sezónu saunu, klub pro konání koncertů, kavárnu, hřiště na beach volejbal, občerstvení ale především obrovský prostor pro děti.

Pražské zkratky: Kam v Praze s dětmi? Léto v Praze: Karlínská kasárna

Najdete zde velkorysé pískoviště, horolezeckou stěnu pro nejmenší, několik malých dřevěných domečků, domeček na kuří nožce, houpačky, prostor pro jízdu na odrážedle/koloběžce (nějaká bývají k zapůjčení volně na místě), dostatečně velký prostor pro malování s křídami, hřiště se sítí a určitě vaše děti objeví i další zajímavá místa pro hru.  

Prostor je inspirativní, příjemný, najdete zde v parném létě chládek, ale i místa na slunění, zkrátka jak je libo. Je to opravdová oáza klidu v centru města.

Největší bonus je pro rodiče malých neposedů bezpečnost – prostor se nachází ve vnitrobloku – žádná auta, lidé na elektrických koloběžkách apod. Je to místo, kde můžete dát dětem svobodu a sobě tolik potřebný klid.

Pražské zkratky: Kam v Praze s dětmi? Léto v Praze: Karlínská kasárna
Odrážedla jsou k dispozici na místě.


Doporučuji sledovat i aktuální program – čas od času je mezi programem pro dospělé (který je hodně zajímavý a nabitý) i nějaké okénko pro děti – například loučení s létem, opékání vuřtů apod.

Za zmínku ještě určitě stojí místní občerstvení a kavárna (případně bar) – nabízí dobrou kávu, nealko, ale i menší jídla – přes podzim a zimu polévky, přes léto oblíbenou zmrzlina, celoročně je to párek v rohlíku, sendviče, koláče, hummus s pečivem, zeleninou a mnoho dalšího. Ceny jsou přiměřené a v porovnání s ostatní nabídkou nejen v Karlíne opravdu příjemné.

Pokud by se snad vaše děti začaly nudit a vyžadovaly změnu, tak kousek od kasáren najdete hezké dětské hřiště – přímo před kostelem sv. Cyrila a Metoděje. Přes silnici pak Antonínovo pekařství, kde vždy ulovíte dobrou svačinu, zmrzlinu nebo kávu. Tak honem do Karlína!

Praktické informace:

Adresa: Prvního pluku 20/2 186 00 Praha Karlín

Vstup: zdarma

Dopravní dostupnost: metro Florenc (linky B, C), autobusová zastávka Pernerova (busy 133, 207, 135, 175), tramvajová zastávka Karlínské náměstí (tramvajová linka 8, 24, 3, 25)

Otevírací doba areálu (ve stejné časy otevřena také Kavárna Bazén):

PO–PÁ 13.00–23.30
SO–NE 10.00–23.30

Web Kasárna Karlín


Tento článek pro vás napsala Ivana, máma tříletého rošťáka, ke kterému za chvílí přibyde mladší brácha. Neradi sedí sami doma, ale naopak rádi objevují a poznávají nové kamarády. Ideálně, když je to nestojí moc peněz a zbyde jim na další dobrodružství:) Aktivity rádi střídají, takže se můžete těšit na tipy na výlety do přírody, sportovní akce, ale i výstavy, koncerty a další kulturní akce.

Další tipy pro procházku Prahou:

Aktuální víkendové tipy pro rodiny s dětmi ✓Národní muzeum s dětmi Vyšehrad s dětmi ✓Věž Staroměstské radnice ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Šifrovačky zdarma ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema ✓V Praze pro děti zdarma ✓Když v Praze prší ✓Hravé procházky pro rodiny s dětmi

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze

Napsat komentář