S Orlíkem Prahou – Staroměstské náměstí

Znáte knihu s nejkrásnější mapou Staroměstského náměstí? Pojďte si ji prohlédnout. Kniha S Orlíkem Prahou – Staroměstské náměstí nabízí společnou aktivitu pro celou rodinu. Nemusíte nic připravovat předem – stačí jen tužka, podložka a velká svačina.

Staroměstské náměstí s dětmi

Kniha S Orlíkem Prahou – Staroměstské náměstí je plná příběhů ze staroměstské historie, součástí této knihy je i tzv. pátrací sešit s hrou. Kromě pracovního sešitu kniha obsahuje i nejkrásnější mapu Staroměstského náměstí, která je srozumitelná i školkáčkům. Tehdy čerstvě pětiletá dcera se bez problémů zapojila do pátrání. Díky srozumitelným ilustracím na mapě dokázala i ona často přesně určit, který dům hledáme. Nemohla se sice zapojit do všech úkolů, ale v pátracím týmu měla svoji důležitou roli.

S dětmi v Praze: S Orlíkem Prahou - Staroměstské náměstí
Skladem v e-shopu Pražských zkratek – TADY!

Kniha nadchne nejen děti starší 6 let, ale i dospělé – rodiče i prarodiče. Díky této sadě máte zcela připravenou procházku Prahou, díky které hravou formou seznámíte děti s nejstarším náměstím v Praze.

Nejkrásnější mapy Prahy pro rodiny s dětmi

Pomocí této sady (kniha + pracovní sešit + mapa) se děti na vlastní oči seznámí nejen s jednotlivými památkami, uměleckými slohy, ale i významnými osobnostmi, které jsou s budovami Staroměstského náměstí spjaty. Orlík už po staletí žije na pražském orloji, zná všechna tajemství a zajímavosti Staroměstského náměstí a připravil pro ně bezvadné pátrání po pravém strážci „Staromáku“.

Nezapomeňte se zastavit na Staroměstské radnici. Nejkrásnější výhled na celé náměstí je právě z její věže.

Kam v Praze s dětmi: Staroměstská radnice, věž Staroměstské radnice
Tipy k návštěvě věže – TADY!

Na Staroměstské náměstí vede i první procházka Pražských zkratek – Od Muzea k Prašné bráně, která vás provede centrem Prahy.

Kam s dětmi v Praze: Procházka centrem Prahy bez průvodce - Od Muzea k Prašné bráně
Na této procházce vás čeká:
22 zastávek + 6 zkratek + 1 hřiště + 6 zábavných úkolů + 3 šifry + 1 křížovka

Další tipy pro procházku Prahou:

Národní muzeum s dětmi  ✓Šifrovačky zdarmaVyšehrad s dětmi  ✓Trampolíny v Praze ✓Mirákulum v Praze ✓Valdštejnská zahrada ✓Karlovo náměstí ✓Botanická zahrada PF UK ✓Karlův most  ✓Hostivařská přehrada ✓Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Po stopách Golema  ✓Když v Praze prší

Víte, že každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti?

Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze.

Napsat komentář