České muzeum hudby

Udělejte si s dětmi výlet do světa hudby. Víte, kde najdete originální muzeum, kde si vaše děti mohou zahrát na harfu, klavír či elektrickou kytaru? Kde se dá hrát i chůzí po schodech? Až do konce letošního roku můžete společně s dětmi navštívit výstavu Hudební zvěřinec, kterou připravilo České muzeu hudby. Pojďte nahlédnout.

Výstava prodloužena do 30. června 2023.

S dětmi v Praze: České muzeum hudby

České muzeum hudby najdete pod Petřínem. Po jeho návštěvě tak můžete vyrazit na skvělé hřiště u dolní stanice lanovky na Petřín, která je vzdálená od muzea jen pár kroků. Budova se nachází na místě bývalého barokního kostela sv. Máří Magdaleny na Malé Straně. Nejen děti, ale i dospělé rozhodně ohromí kouzlo dvorany.

S dětmi v Praze: České muzeum hudby - Hudební zvěřinec

Nejbližší tramvajová zastávka: Helichova
Vstupné: dospělí 120 Kč, děti do 15 let zdarma (Další tipy, kde v Praze děti mají vstup zdarma najdete tady.)
Otevírací doba: Každý den, kromě úterý, od 10.00 – 18.00
Web

Hudební zvěřinec

Výstava Hudební zvěřinec vás zavede do světa, kde se hudba prolíná s říší zvířat. Oficiálně je určena pro všechny zvídavé děti a dospělé. Připraveno je několik interaktivních prvků, které ocení zejména školkáčci a školáci ve věku 6 až 9 let.

S dětmi v Praze: České muzeum hudby - Hudební zvěřinec
Výstava Hudební zvěřinec on-line

Postrádám pracovní list – interaktivní mapu, která umožní projít „samostatně“ výstavou předškolákovi či dětem na prvním stupni. V této podobě výstavy musíte být velmi pozorní, jinak některé hravé úkoly či upozornění pro děti lehce v záplavě textu přehlédnete.

Dominantou výstavy jsou skleněné vitríny a cedulek „Nedotýkat se“ není vůbec málo. Každý rodič by ocenil dvojnásobek interaktivních prvků. My jsme měli výhodu, že muzeum bylo ve všední den odpoledne zcela prázdné. Potkali jsme jen jednu další dvojici rodič + dítě. Prostor na vyzkoušení interaktivních prvků jsme tedy měli bez omezení. Nejsem si jista, jaká to bude „pohoda“, když se na výstavě potká větší množství návštěvníků.

V případě návštěvy se školákem (2. až 5. třída) můžete využít pracovní list, který je připraven na webu ke stažení zdarma. Nečekejte, že vás na něj na pokladně upozorní nebo bude k dispozici.

S dětmi v Praze: České muzeum hudby - Hudební zvěřinec
Pracovní list ke stažení zdarma – TADY!
Člověk – nástroj – hudba

V první patře je stálá expozice Člověk – nástroj – hudba, která je věnována jednotlivým druhům hudebních nástrojů. Postupně procházíte sály věnovanými nástrojům klávesovým, smyčcovým i dechovým. Je opět škoda, že neexistuje pracovní list či stezka umožňující větší zapojení dětí.

S dětmi v Praze: České muzeum hudby - Hudební zvěřinec

Je skvělé, že děti zde mají možnost vyzkoušet si různé hudební nástroje. Zahrát si můžete nejen na elektrickou kytaru, ale také na harfu, bubny, varhany. Můžete si zkusit složit klarinet a nehraje se tam jen na hudební nástroje, ale i na schody. Moji nejmladší nejvíce zaujal theremin, na který hrajete, aniž byste se ho museli dotknout.

O Praze pro děti - Nejkrásnější samolepky o Praze

Místní kavárna nepůsobí příliš vstřícně vůči dětem, my jsme vyrazili směr Petřín. Pokračovat můžete nejen na dětské hřiště u dolní stanice lanovky na Petřín, ale i na utajenou vyhlídku na Prahu, znáte?

Kam s dětmi v Praze: Utajená vyhlídka
Trasa procházky – TADY!

Zajímavé tipy, kam vyrazit v Praze s dětmi, najdete v článku Když v Praze prší.

Další tipy na procházky Prahou s dětmi:

Vyšehrad s dětmiMirákulum v Praze Svatomikulášská zvoniceStaroměstská radnice  ✓ Karlovo náměstí ✓ Botanická zahrada PF UK ✓ Karlův most ✓ V Praze pro děti zdarma ✓ Šifrovačky zdarma ✓ Hostivařská přehrada ✓ Výlet vlakem v Praze: Kolovraty ✓ Na kole s dětmi – Podléský rybník ✓Národní muzeum s dětmi Po stopách Golema

Stále si lámete hlavu, kam vyrazit v Praze s dětmi?

Každý první den v měsíci rozesílám e-mailový zpravodaj o Praze pro děti? Přihlaste se k jeho odběru a mějte přehled, co se děje v Praze! ►►►Zpravodaj o Praze pro děti

Napsat komentář